Mity na temat masturbacji

Masturbacja polega na stymulacji narządów płciowych i jest sposobem dostarczania przyjemności samemu sobie. Wokół onanizmu powstało wiele mitów, w które jednak nie należy wierzyć. Samozadowolenie się wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Wbrew wszelkim przekonaniom nie jest wcale powodem do wstydu, gdyż jest to zjawisko uważane przez lekarzy za całkowicie normalne. Praktycznie każdy się masturbuje, aczkolwiek nie wszystkie osoby chcą się do tego przyznać. Co jest mitem o masturbacji i jaka okazuje się prawda na jej temat?

Masturbują się tylko i wyłącznie młode osoby, głównie nastolatkowie- MIT

Wiek czy okres życia nie ma tutaj znaczenia. Masturbacja dotyczy nawet małych dzieci, które poprzez dotykanie swoich miejsc intymnych poznają własne ciało, nie jest więc to powodem do niepokoju. Onanizują się więc dzieci, nastolatkowie, osoby dorosłe i seniorzy.  Warto jednak podkreślić, iż w okresie dojrzewania masturbacja staje się nasilona. Jest to spowodowane burzą hormonów i wyższym popędem płciowym właśnie w tej części życia. Na początku życia, czyli w okresie niemowlęcym, onanizm jest działaniem poza seksualnym. W późniejszych latach takie zachowanie dopiero staje się formą zaspokojenia potrzeb seksualnych.

Masturbują się jedynie mężczyźni- MIT

Kobiety równie chętnie się zadowalają. Według ankiet robią to one nieco rzadziej od panów, jednak istnieje prawdopodobieństwo, iż po prostu trudniej jest im się przyznać do masturbacji.

Onanizm wpływa źle na zdrowie i może przyczyniać się do wielu schorzeń- MIT

Masturbacja wykazuje się działaniem prozdrowotnym, jest ponadto dla człowieka całkowicie naturalnym zjawiskiem. Nie należy więc z niej ryzykować, w trosce o własne zdrowie. Działa ona pozytywnie na nasz organizm, zarówno na jego stan psychiczny, jak i fizyczny. Samozadowolenie przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu, odpręża i relaksuje. Orgazm odpowiada za stymulację produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia, które świetnie poprawiają nasze samopoczucie. Kiedyś do onanizmu podchodziło się w negatywny sposób, dziś jednak podchodzi się do niego w zupełnie inny, pozytywny sposób. Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów erotycznych, pomagających podczas masturbacji. Onanizm jest świetnym sposobem na dostarczenie sobie chwili rozkoszy i przyjemności. Co ważne, jest on całkowicie bezpieczną czynnością.

Masturbacja jest powodem do wstydu- MIT

Masturbacja jest zjawiskiem powszechnym i normalnym. Nie trzeba się jej wcale wstydzić, gdyż praktycznie większość osób się masturbuje. Co ważne, nie onanizują się jedynie osoby samotne i niemające nikogo z kim uprawiają regularnie seks. Mężczyźni i kobiety w stałych, szczęśliwych związkach również się masturbują. Niektóre pary ukrywają przed sobą samozadowalanie się, inne natomiast traktują to jako element gry wstępnej czy właściwy sposób na uzyskanie przyjemności. Nie warto się jej wstydzić, czy mieć poczucie wstydu.

Wszyscy mężczyźni onanizują się- MIT

Wbrew pozorom, istnieją mężczyźni, którzy się nie masturbują. Fakt ten wynika z ich przekonań, wiary, uprzedzeń czy choroby.

Masturbacja może doprowadzić do niepłodności albo impotencji- MIT

Nie jest to oczywiście prawda. Masturbacja będzie dla nas całkowicie bezpieczna, oczywiście, jeśli się od niej nie uzależnimy. Jest ona dobrym sposobem na uzupełnienie życia seksualnego czy jako jedna z metod poznania własnego ciała. Jeśli mamy stałego partnera, nie powinna ona zastąpić całkowicie seksu. Zdarza się to jedynie w przypadku braku partnera czy u osób w starszym wieku, jest to wtedy normalne zachowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *