Męska masturbacja- korzyści dla zdrowia.

Masturbacja jest bardzo wstydliwym tematem, jednak warto znać korzyści, jakie z niej wpłyną. Nie od dziś wiadomo, że ma ona zbawienny wpływ na cały nasz organizm. Daje poczucie szczęścia, odstresowuje, a także przeciwdziała pewnym schorzeniom. Nie każdy przyznaje się do masturbacji, jednak według przeprowadzonych ankiet, większość osób co jakiś czas zajmuje się właśnie tym zajęciem. Mężczyzna odczuwający duże napięcie seksualne, musi je co jakiś czas rozładowywać, a masturbacja jest na to sposobem. Co ważne, lekarze uznają onanizm za całkowicie naturalne zjawisko.

Jakie korzyści dla zdrowia daje masturbacja?

Redukuje poziom stresu

Masturbacja prowadzi do zmniejszenia poziomu stresu, który tak często obecny jest w naszym życiu. Dzieje się to z tego względu, iż wpływa ona na wiele hormonów, w tym prolaktynę. Zwiększenie jej stężenie pomaga w rozluźnieniu się. Większość mężczyzn przyznaje, że po osiągnięciu orgazmu czują się zrelaksowani i odprężeni.

Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty

Ilość orgazmów ma wpływ na ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo choroby, warto więc często uprawiać seks ze swoją partnerką, rozwiązaniem jest także masturbacja.

Łagodzi objawy zapalenia prostaty

Przeprowadzone badania udowodniły również, iż regularne masturbowanie się dwa razy w tygodniu, pomaga zmniejszyć dolegliwością związane z bardzo dotkliwym problemem, czyli zapaleniem prostaty.

Pozwala na lepsze poznanie swojego ciała i jego reakcji na doznania

Masturbacja zaczyna się w bardzo wczesnym wieku. Co ciekawe, do masturbacji przyznaje się nawet 80 procent nastolatków. Dopiero wkraczają oni w świat seksualności i poznają bliżej swoje ciało. Dzięki masturbacji poznają oni swoje reakcje, co przełoży się w dużym stopniu na późniejsze kontakty intymne z partnerką.

Pomaga zasnąć

Masturbacja działa korzystnie na sen. Onanizm jest sposobem na pozbycie się problemów z zasypianiem. Dzięki masturbacji mężczyzna szybciej usypia, a jego sen jest mocny. Dzieje się tak ze względu na wydzielaną w organizmie oksytocynę, które redukuje poziom stresu oraz inne hormony, odpowiadające za właściwy cykl snu. Warto więc masturbować się tuż przed snem, aby ułatwić sobie zasypianie.

Pomaga w walce z przedwczesnym wytryskiem

Seksuolodzy twierdzą, że masturbacja jest świetnym sposobem na leczenie problemu przedwczesnego wytrysku. Podczas onanizmu należy powstrzymać się od wytrysku poprzez uciskanie członka poniżej żołędzi. Drugim sposobem jest pobudzanie członka ręką, a w myślach natomiast należy liczyć ruchy ręką, aż do osiągnięcia ejakulacji. Wraz z czasem należy to ćwiczenie wydłużać, aby móc kontrolować całkowicie orgazm. Ćwiczenie powinno być wykonywane codzienne. To bardzo popularne ćwiczenie na przedwczesny wytrysk, a zarazem skuteczne. Należy być skupionym na treningu, aby móc przejąć kontrolę nad orgazmem.

Masturbacja polecana jest także przed stosunkiem, co pozwoli na dłuższy kontakt seksualny, bez przedwczesnej ejakulacji. W trakcie stosunku seksualnego dobrze jest również powstrzymać się od wytrysku pod koniec zbliżenia, myśląc o czymś mało podniecającym. Do opóźnienia wytrysku polecane są również suplementy diety czy specjalne żele.

Masturbacja kiedyś była uznawana za zachowanie dewiacyjne, ale dzisiaj jest określana jest jako zupełnie normalne zjawisko. Nie warto z niej rezygnować, gdyż jest ona, bardzo korzysta dla naszego zdrowia. Poprawia samopoczucie i przeciwdziała pewnym schorzeniom. Należy jedynie uważać na to, aby się od niej nie uzależnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *