Funkcje seksualne u mężczyzn a nadciśnienie tętnicze

Mierzysz się z kompletnym brakiem erekcji? A być może wzwód pojawia się u ciebie, jednakże nie jest aż tak silny jak to miało miejsce dawniej? To może być jeden spośród symptomów tętniczego nadciśnienia.

To poważne schorzenie w obrębie krwionośnego układu zaburza mechanizm napływania krwi do jamistych ciał znajdujących się w prąciu w czasie podniecenia. Żeby móc uratować własną seksualną sprawność, trzeba jak najszybciej zacząć proces leczenia. O nadciśnieniu tętniczym mowa jest wówczas, kiedy jego wysokość będzie przekraczać 140 mm Hg w wypadku skurczowego ciśnienia lub/i powyżej 90 mm Hg w wypadku rozkurczowego ciśnienia. To schorzenie, którego przyczyna nie jest zawsze możliwa do zdiagnozowania. Wiemy zaś, że może ona mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całości organizmu.

Jakie są symptomy i skutki nadciśnienia tętniczego?

Nadciśnienie tętnicze to podstępne schorzenie, które nierzadko rozwija się w sposób praktycznie bezobjawowy. Nawet jeżeli wywołuje na przykład częstsze aniżeli dotychczas bóle głowy, zrzucamy je na karb stresu albo przemęczenia. Pojawić się mogą również nieswoiste symptomy takie, jak chociażby:

  • kołatanie serca, odczuwanie ucisku w jego okolicach,
  • duszności,
  • nadpobudliwość, nerwowość,
  • kłopoty ze snem,
  • krwawienie z nosa,
  • uczucie uciskania w głowie,
  • przemęczenie,
  • zawroty głowy.

Niestety nadciśnienie w wielu wypadkach jest rozpoznawane dużo za późno. Do specjalisty większość osób udaje się dopiero, kiedy narządowe powikłania powodują innego typu niepokojące symptomy. Nieleczone tętnicze nadciśnienie może prowadzić do przerostu lewej komory w sercu, udaru mózgu, rozwijania się miażdżycy, czy też upośledzenia czynności nerek.

Nadciśnienie tętnicze a spadek seksualnej sprawności

Zbyt duże ciśnienie krwi stanowi również nierzadką przyczynę zaburzeń erekcji u panów. Dzieje się tak z uwagi na to, iż właściwy mechanizm wzwodu oparty jest w dużej mierze na sprawnym funkcjonowaniu układu naczyniowo-sercowego. Pełny wzwód wymaga zwykle napływu ok. 20 razy więcej krwi do członka, aniżeli wówczas kiedy pozostaje on w spoczynku. Kiedy tętnice będą zwężone, proces ten staje się zupełnie niemożliwy. W efekcie czego mężczyzna albo ma nie pełną erekcję, albo w ogóle nie może osiągnąć wzwodu.

Proces leczenia nadciśnienia tętniczego

Winowajca tętniczego nadciśnienia w większości wypadków, to źle zbilansowana dieta, jak i styl życia, który na co dzień prowadzimy. Wprowadzenie istotnych zmian w tymże zakresie przyniesie faktyczną poprawę. W takim celu konieczne są zmiany w jadłospisie, które pomogą w obniżaniu poziomu cholesterolu obecnego we krwi. Niezbędne będzie również wdrożenie regularnej aktywności fizycznej. Alkohol i papierosy są naczelnymi wrogami zdrowego krwionośnego układu, lepiej zatem jak najszybciej wyzbyć się ich z własnego życia.

Zanim uda się doprowadzić u mężczyzny tętnicze ciśnienie do jakiejś normy, lekarz specjalista może przepisać doraźnie leki na poprawę erekcji. Środki typu Kamagra czy też Viagra można kupić w formie blistrów po 4 tabletki w opakowaniu.

Można je zatem bardzo łatwo wykorzystywać w czasie leczenia – nadciśnienie tętnicze nie stanowi wcale przeciwskazania do ich zastosowania. Kontrola tętniczego ciśnienia, jest obecnie prostsza, aniżeli się może to nam wydawać. Nie musimy nawet zapisywać się do przychodni – ciśnieniomierz w przystępnej cenie znajdziemy z pewnością w najbliższej miejscu zamieszkania aptece. Ponadto tego typu pomiar wykonany również całkowicie za darmo w każdej przychodni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *