Długa i mocna erekcja – domowe sposoby na jej osiągnięcie

Zaburzenia erekcji dotyczą mężczyzn w różnym wieku. Temat ten nie jest często podejmowany w rozmowach z uwagi na jego wstydliwy charakter. Niemniej jednak kłopoty z potencją są powszechne i spotykają także panów mieszkających w Polsce. Ich wyeliminowanie polega na zgłoszeniu się do lekarza lub sięgnięciu po domowe sposoby. Jak można poprawić sprawność seksualną bez pomocy z zewnątrz? Poznaj kilka sposobów na dłuższą i mocniejszą erekcję.

Zwróć uwagę, co ląduje na Twoim talerzu

Walkę z zaburzeniami erekcji warto zacząć od ustalenia zdrowej diety. Z jadłospisu należy wyrzucić potrawy tłuste, pełne szkodliwych cukrów, a także używki. Zamiast nich na talerzu powinny pojawiać się dania zawierające cynk, takie jak orzechy, migdały, czy słonecznik. W ten sposób poprawi się poziom testosteronu w organizmie, co jest ważne dla utrzymania erekcji. Dieta powinna zawierać także witaminę E, obecną w czerwonym mięsie, jajkach i drobiu. Jest ona odpowiedzialna za budowę ścianek w naczyniach krwionośnych i bierze udział w powstawaniu plemników. Panowie powinni także sięgać po owoce morza i szpinak, gdzie znajdą argininę wspierającą osiąganie wzwodu.

Im mniejszy stres, tym lepszy seks

Problemy z erekcją mogą mieć podłoże psychologiczne. Chroniczny stres zmniejsza libido, a niska pewność siebie skutecznie osłabia jakość współżycia. Redukcja stresu pomoże pozbyć się kłopotów z potencją i odzyskać sprawność seksualną. Jak tego dokonać? Warto oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Napięcie i nerwy lepiej rozładować podczas joggingu, niż poprzez kłótnie z partnerką. Warto ustalić stresogenne czynniki życia i zastanowić się nad ich zredukowaniem. Być może źródłem napięcia jest niesatysfakcjonująca praca, konflikt rodzinny lub nieoczekiwane zmiany. Poprawa samopoczucia zbawiennie wpływa na sprawność seksualną.

Zioła i tabletki, które warto stosować

Mężczyźni cierpiący z powodu zaburzeń erekcji mogą sięgać po zioła i tabletki. Dobry wpływ na długość i jakość wzwodu mają m.in. lukrecja, miłorząb, czy dynia. Warto także zaopatrzyć się w żeń-szeń, guaranę, czy sumę. Pozytywnie wpływają one na funkcjonowanie układu krążeniowego, zwiększają libido i ułatwiają przepływ krwi przez prącie. Alternatywą dla ziół mogą być leki poprawiające potencję. Preparaty, takie jak Kamagra i Viagra przepisywane są przez lekarzy. Cechują się wysoką skutecznością – wystarczy zażyć je na kilkadziesiąt minut przed stosunkiem. Stosują je mężczyźni w każdym wieku.

Włącz do codzienności trochę ruchu

Siedzący tryb życia, praca przy biurku lub niewielka aktywność fizyczna także przyczyniają się do kłopotów z potencją. Chcąc poprawić jakość erekcji warto postawić na sport w różnej postaci. Mężczyźni leżący na kanapie i siedzący w pracy mogą zacząć od dłuższych spacerów, jazdy na rowerze, czy ćwiczeń na świeżym powietrzu. Warto też zapisać się na zajęcia sportowe – sztuki walki, gry zespołowe lub siłownię. Aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na wygląd sylwetki, poprawiając pewność siebie. Wzmocniony zostanie także organizm, co przełoży się na mniejsze problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu.

Ciało zacznie produkować więcej testosteronu, a ochota na seks będzie większa. Niekiedy zmiana codziennej rutyny wystarczy, by poprawić sprawność seksualną mężczyzn. Potencja determinowana jest przez szereg czynników, do których należy dieta, styl życia, czy narażenie na stres. Walcząc o silną erekcję wypróbuj domowe sposoby, ale nie bój się zgłosić do lekarza. Może się okazać, że leki na potencję przepisane przez specjalistę będą najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *